Jesteśmy jednostką organizacyjną PTTK Oddział w Wodzisławiu Śląskim.

Celem naszego koła jest zainteresowanie społeczności naszego powiatu tematyką turystyki górskiej i nizinnej. Jako organizacja społeczna, przygotowujemy wyjazdy rekreacyjne, jednodniowe organizowane w soboty lub w niedziele, przeważnie co dwa tygodnie, przez cały rok.

Wyjazdy kilkudniowe przeprowadzamy kilka razy w roku. Naszą pasją jest poznawanie nowych miejsc, tras, zdobywanie kolejnych szczytów. Niepowtarzalny klimat wspólnych wędrówek pozostawia na długo wspomnienia z przebytych podróży.

Uczestnicząc w naszych wyprawach można zdobyć liczne odznaki PTTK. Odznaki te są dla członków naszego koła bezpłatne. Członkowie PTTK mają również zniżki na odzież sportową i noclegi w schroniskach.

Zapisz się do PTTK

Członkom PTTK przysługują rabaty PTTK zgodnie z Uchwałą Zarządu Głównego w sprawie rabatu handlowego PTTK. Ponadto wszyscy członkowie PTTK są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie NNW).

W pierwszej kolejności należy się zapoznać ze Statutem PTTK oraz z „Kartą praw i obowiązków członka PTTK”. Następnie należy zgłosić się do biura Oddziału. Przy sobie należy mieć dowolny dokument potwierdzający tożsamość, zdjęcie formatu 30×40 mm oraz gotówkę na składkę członkowską i wpisowe.

Składka członkowska w Kole Miejskim za 2024 r.

Rodzaj składkiWysokość składki
N (Normalny)84,00 zł
U (Ulgowy)57,00 zł
UM (Ulgowy Młodzież)39,00 zł
Składka do PTTK jest opłatą coroczną wnoszoną od momentu złożenia deklaracji członka PTTK.

Wpisowe do PTTK w 2024 r.

Rodzaj wpisowegoWysokość wpisowego
N (Normalny)21,00 zł
U (Ulgowy)12,00 zł
UM (Ulgowy Młodzież)9,00 zł
Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka PTTK. Wpisowe zawiera opłatę za legitymację i znaczek organizacyjny PTTK.

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:

1. rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej jedną osobę małoletnią (składka rodzinna),
  2. emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,
  3. kombatanci, inwalidzi wojenni i wojskowi, osoby posiadające status weteranów,
  4. bezrobotni,
  5. osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej młodzieżowej są:

1. opiekunowie szkolnych kół PTTK,
  2. osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,
  3. młodzież szkolna i studenci – do ukończenia 26 roku życia

Uprawnieni do zwolnienia z opłacania składki członkowskiej są:

1. Członkowie Honorowi PTTK,
  2. dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych do ukończenia nauki w szkołach ponadpodstawowych,
  3. dzieci i młodzież z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do ukończenia nauki w szkołach ponadpodstawowych,
  4. osoby z orzeczoną niepełnosprawnością kontynuujące terapię lub przebywające w placówkach zajmujących się osobami z niepełnosprawnością,
  5. dzieci i młodzież szkolna do poziomu szkoły ponadpodstawowej włącznie, wstępujący do PTTK w okresie od 1 września 2024 roku do 31 grudnia 2024 roku.